0850 305 16 90

Sıkça Sorulan Sorular

Octovan Nedir?

Octovan Mobil Teknoloji Anonim Şirketi tarafından lojistik sektöründe hizmet vermek amacıyla, nakliye, yazılım ve işletme alanında tecrübeli uzman kadrosuyla kurulan web, apple  store ve google play store'da hizmet veren bir nakliye platformudur. Octovan, güvenilir nakliye firmaları ile sorunsuz taşıma hizmetine ihtiyaç duyan müşterileri (kurumsal, bireysel) bir araya getiren sabit ve değişmeyen fiyat politikasına sahip bir platformdur.Octovan çağırmak için üyelik gerekli midir?

Evet, Octovan üzerinden taşıma talebinde bulunabilmeniz için sadece telefon ve mail bilgilerinizi girerek hızlıca üye olup, anında Octovan Mini, Large veya XLarge araçlarından  çağırabilir, evinizi taşıma için anında standart fiyat ve ek hizmetler ile değişmeyen fiyatlar üzerinden evinizi taşıtabilirsiniz.Neden Octovan'ı kullanmalıyım?

Octovan nakliye ihtiyacınızı taşıma sonrasında değişmeyen ve uzaklık üzerinden hesaplama algoritması ile standart bir fiyat ile taşımaktadır. Ek olarak, ev taşıma hizmetlerinde ise, kat bilgisi, asansör veya mesafe gibi bilgilere ihtiyaç duymadan, sabit fiyatlar ile hizmet veren bir pazar yeridir. Kısaca, evinizi veya parça eşyanızı taşırken "fiyat değişecek mi?, nakliyeciye ulaşamıyorum acaba gelecek mi?" gibi soruları kendinize sormanıza gerek kalmadan, güvenilir bir şekilde taşımanızı yaptırabilir, tüm taşıma tutarını ister kredi kartı ister nakit olarak ödeyebilirsiniz.Nasıl rezervasyon oluşturabilirim?

İster mobil uygulamamızdan (apple store veya google play store), ister www.octovan.com sitemizden giriş yaparak, mağazadan taşıyalım / evinizi taşıyalım veya parça eşyanınzı taşıyalım seçeneklerinden size uygun olan hizmeti seçerek talebinizi oluşturabilirsiniz. Yapacağınınz hizmet seçimi sonrası, parça eşya taşıma hizmeti için Octovan Mini, Large ve XLarge seçenekleri ve fiyatları görüntülenecektir, ev taşıma hizmeti için oda sayısı üzerinden standart fiyatlarımıza ulaşacaksınız. Tarih seçimi yaptıktan sonra, ilerlediğiniz hizmet için alabileceğiniz ek hizmetler sıralanacaktır, bu seçimleri yaptıktan sonra hızlı üye olma ekranı gelecek ve telefon doğrulaması yapılacaktır. Rezervasyon sonrası "Talebiniz başarıyla oluşturulmuştur." mesajını göreceksiniz ve aynı zamanda onay SMS'i alacaksınız. Octovan nakliye ekibi sizi taşıma öncesi arayarak gerekli detay adres bilgilerini alacak ve taşımanızı güvenilir ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirecektir.Octovan’ın avantajları nelerdir?

Octovan hem bireysel kullanıcılara hem kurumsal kullanıcılara yönelik çözüm üreterek ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı hedeflemektedir. Müşterilere kredi kartı ile ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Octovan fiyat politikası araç kapasitelerine göre açılış ücretleri ve kilometre bazında araç tipine özel bir çarpan ile hesaplanmaktadır. Bu sayede taşıma işlemi sonrası ek ücret ve değişen fiyatlardan korunmuş olursunuz.Octovan ile taşınmasını istediğim eşyalarımı takip edebilir miyim?

Octovan mobil uygulamaları üzerinden tüm taşıma hizmetini takip edebilirsiniz.Ne zaman sipariş verebilirim?

7 gün 24 saat boyunca dilediğiniz zaman taşıma hizmeti için rezervasyon oluşturabilirsiniz.


Octovan hangi platformlarda mevcuttur?

Octovan platformuna iOS (apple store), android (Google play store) ve www.octovan.com adresinden ulaşabilirsiniz.Nasıl ödeme yapabilirim?

Octovan uygulamasıyla veya www.octovan.com sitemiz üzerinden ister kredi kartı ile ister nakit ödeme seçeneğini seçerek rezervasyonunuzu oluşturabilir, taşıma sonrası kredi kartınızdan ödemenizi otomatik olarak yapabilir veya Octovan nakliye ekibine ödemenizi nakit olarak güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.Kredi kartı İle ödeme yapmak güvenli midir?

Kredi kartı ile ödeme işlemleri iyzico pazar yeri platformu üzerinden güvenilir olarak yapılabilmektedir. Ayrıca, SSL Sertifikası ile kredi kartı bilgileriniz koruma altına alınmaktadır.Fiyatlar nasıl hesaplanıyor?

Parça eşya taşıma hizmetlerinde araç tipine göre değişen açılış ücretleri ve kilometre başına araç tipine göre çarpan belirlenerek hesaplama yapılmaktadır. Fiyatlandırmaya ek, isteğe bağlı olarak eşya taşımaya yardımcı eklenebilir, bu hizmet kişi başı sabit olacak şekilde belirlenmiştir. Platform üzerinden rezervasyon oluştururken yaka değişikliği (Avrupa yakasından - Anadolu yakasına, Anadolu yakasından - Avrupa yakasına) ek olarak yaka değişikliği ücreti alınmaktadır. Bu tutar rezervasyon oluşturduktan sonra ayrıca eklenmektedir. Ayrıca eşyalarınızı Anadolu Sigorta ile güvence altına almak isterseniz, uygulama üzerinden sadece 1 tuşla ekleyebilir, taşıma boyunca eşyalarınızı koruma altına alabilirsiniz.Fatura ne zaman kesilir?

Octovan taşımanız gerçekleştikten sonra sizlere E-mail yolu ile E-Faturanız anlık olarak gönderilmektedir.Octovan ödemesi ne zaman alınmaktadır?

Octovan ekibi taşımanızı gerçekleştirdikten sonra taşıma ücretiniz alınmaktadır. Kredi kartı ile yapılacak ödemelerde, taşıma yapıldıktan sonra ücret tahsil edilmektedir. Nakit ödemeler ise, taşıma sonrası Octovan nakliye ekibine yapılmaktadır. Octovan uygulamasını açtım, lokasyonum görünmüyor, ne yapmalıyım?

Cep telefonunuzdan konum servislerini açmanız ve Octovan uygulamasına izin vermeniz gerekmektedir.Eşyalarım daha az olduğunda ne yapmalıyım?

Octovan ev tipleri sizin için uygun değilse, Octovan üzerinden eksper talep ederek sizin için geçerli olan sabit fiyat teklifini alabilirsiniz.Eksper sonrası aldığım teklif üzerinden indirim alabilir miyim?

Eksper sonrası teklif edilen tutar üzerinden indirim yapılamamaktadır, herhangi bir kampanya ile birleştirilememektedir, kredi kartı indirim kampanyası kullanılamamaktadır.İleri tarihe rezervasyon oluşturabilir miyim?

Octovan platformları üzerinden ister ileri tarihe ister acil olarak anlık ihtiyaçlarınız için rezervasyon oluşturabilirsiniz.Octovan'a girdiğim bilgilerim güvende midir?

Octovan platformunda bulunan kişisel bilgileriniz güvende olup, 3.Şahıs firmalara veya iştiraklerimizle paylaşılmamaktadır.Üyeliğimi istediğim zaman silebilir miyim?

Octovan üyeliğinizi dilediğiniz zaman silebilirsiniz.Rezervasyonumu iptal edebilir miyim?

Rezervasyonunuza 12 saat süre kalana kadar rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz. Octovan acil seçeneği ile oluşturduğunuz rezervasyonlarda nakliye ekibinin onaylaması durumunda araç açılış ücretinin % 50’si oranında tutar faturalandırılmaktadır.Adres yanlışlığı durumunda ne yapılır?

Adres eksik veya yanlış olması durumunda Octovan nakliye ekibimiz sizinle iletişime geçecek ve detaylı bilgileri teyit edecektir.Octovan hangi şehirlerde hizmet vermektedir?

Octovan şu an İSTANBUL’da hizmet vermektedir. Ege Bölgesi için çalışmalarımız devam etmektedir.Bize hızlıca ulaşın!